Pożyczka leasingowa, co to takiego?

Wielu przedsiębiorców chce zakupić używany samochód w leasingu. Są jednak przypadki, kiedy wybrany przez nas samochód nie kwalifikuje się do finansowania w ramach leasingu operacyjnego. Możemy skorzystać z zakupu w kredycie lub zainwestować swoje środki i wybrać zakup gotówkowy. W niektórych przypadkach będziemy mieć jeszcze dodatkową możliwość. Mowa tutaj o sfinansowania samochodu w ramach pożyczki leasingowej. Pożyczka leasingowa, ale co to takiego?

Czym jest pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa to sposób finansowania samochodów dla firm. Jest to produkt oferowany przez firmy leasingowe, ale dużo bardziej kojarzony z kredytami. W przypadku pożyczki leasingowej to po naszej stronie, podobnie jak w kredycie samochodowym, jest amortyzacja środka transportu. Od początku jesteśmy właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu.

Pożyczka leasingowa czy kredyt samochodowy?

Lepszym rozwiązaniem jest pożyczka leasingowa, gdyż jest to zdecydowanie łatwiejsza w uzyskaniu forma finansowania. Banki udzielając kredytów zadają nam mnóstwo pytań i sprawdzają nasza zdolność. Tak jak wspomniałem, pożyczka leasingowa to produkt firm leasingowych, a więc występują tutaj procedury podobne jak w przypadku leasingu operacyjnego. Najważniejszym plusem pożyczki leasingowej w porównaniu z kredytem samochodowym jest procedura uproszczona. W razie chęci skorzystani z pożyczki leasingowej mamy możliwość procesowania wniosku z minimum formalność nawet bez wpłaty własnej. 

Kiedy skorzystać z pożyczki leasingowej?

Z pożyczki leasingowej radzimy skorzystać kiedy wiek samochodu nie pozwala nam na wybór leasingu operacyjnego. Druga sprawa to forma sprzedaży auta. Jeśli sprzedający nie wystawi nam pełnej faktury VAT, a jedynie fakturę VAT-marża to leasing operacyjny jest niekorzystny. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się właśnie pożyczka. 

Leave a Comment!