Jak zrobić porównanie leasingu i na co zwracać uwagę?

W poszukiwaniu najbardziej optymalnej dla siebie opcji leasingowej, wiele osób korzysta dzisiaj ze wsparcia nie tylko doradców pomagających wybrać dobry leasing, ale i internetowych porównywarek. Obie te możliwości pozwalają szybko i bez zbędnego marnowania czasu, zorientować się, jakie aktualnie są możliwości, co do zakupu w leasing aut, maszyn czy urządzeń firmowych. Takie zestawienie ofert przed podpisaniem wiążącej umowy, może sprawić, że koszty leasingu będą nawet o kilka tysięcy złotych mniejsze, niż moglibyśmy przypuszczać.

Jak zrobić porównanie leasingu i na co zwracać uwagę?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wykorzystać, jest tzw. porównywarka leasingu, którą można znaleźć w internecie. Porównywarek są oczywiście dziesiątki, więc żeby zoptymalizować swój wybór i nabrać większej wiedzy o zasadach takiego finansowania, warto przejrzeć przynajmniej kilka z nich. Standardowo strony porównywarek prezentują aktualne oferty leasingowe od banków i innych instytucji leasingowych. Każda taka firma ma inne podejście do udzielania leasingu, inne wymogi i inne formy zabezpieczeń, które chronią ją przed ewentualnym niespłacaniem w terminie rat, dlatego dobrze jest wnikliwie wczytać się w takie zasady, żeby później nie dziwić się np. naliczanymi w toku spłat opłatami dodatkowymi.

Porównywarka leasingu powinna zawierać: wyłącznie aktualne, świeże oferty z wyszczególnionym oprocentowaniem leasingu, wysokością rat zależną oczywiście od kwoty, jaka jest nam potrzebna do sfinansowania zakupu oraz wysokością pierwszej wpłaty. Standardowo dokonanie pierwszej opłaty gotówką lub przelewem, zmniejsza ratę leasingu ale i sprawia, że zależnie od jej wysokości, mamy do wyboru lepsze warunki leasingowe lub gorsze. Porównywarka leasingu pozwoli również na wyszczególnienie dodatkowych opłat manipulacyjnych, z jakimi często wiąże się leasing. W niektórych firmach nie będzie ich wcale, w innych mogą być stosunkowo niskie, a w jeszcze innych wysokie i to właśnie ten punkt z robionego porównania powinien zwrócić naszą uwagę.

Leave a Comment!